StoryEditor

OSM Piątnica wycofała się z zakupu SM Bielmlek

Nadzieja na szybką reanimację Spółdzielni Mleczarskiej Bielmlek legła w gruzach. W piątek zapadła decyzja o rezygnacji z zakupu majątku przez prężnie rozwijającą się podlaską mleczarnię.
16.12.2020., 11:12h
Od kilku tygodni trwały negocjacje w sprawie zakupu części majątku, który zarządca mleczarni wystawiła na sprzedaż w ramach planu restrukturyzacji. Sprzedaż miała pokryć część zadłużenia mleczarni. W wyniku postępowania ofertowego zgłosiły się dwa podmioty – OSM Piątnica oraz Laktopol zainteresowane zakupem mleczarni. 

Z nieoficjalnych informacji, które uzyskała redakcja top agrar Polska wynika, że OSM Piątnica była szczególnie zainteresowana zakupem zakładu, ze względu na prawie nową proszkownię w SM Bielmlek. Przejęcie byłoby dobrym rozwiązaniem dla rolników z tamtych okolic, ponieważ mleczarnia w Piątnicy słynie z dobrych i systematycznych wypłat za mleko. Niestety w piątek rano zapadła decyzja zarządu o rezygnacji z tej inwestycji. 

Powodem decyzji, jak podaje OSM Piątnica była negatywna ocena analizy faktycznej i prawnej stanu przedsiębiorstwa oraz wysoki stopień ryzyka przejęcia zakładu oraz konieczność ponoszenia dość wysokich kosztów spółdzielni. OSM Piątnica w oświadczeniu podała także, że nie będzie kontynuować działań, które mają na celu przejęcie zakładu i na tym etapie nie zamierza komentować sprawy. 

dkol

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 14:48