StoryEditor

Konkurs orki dla rolników

Orka to w wielu gospodarstwach podstawowy zabieg uprawowy, a konkursy propagują poprawne jej wykonanie. Przyglądaliśmy się zmaganiom uczestników podczas IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Orki dla Rolników.
19.09.2017., 16:09h
W  połowie września w Podgórzynie odbył się Wojewódzki Konkurs Orki dla Rolników organizowany przez Kujawsko-Pomorską Izbę Rolniczą. To już czwarta edycja zmagań o miano najlepszego oracza.

W szranki stanęło 16 uczestników reprezentujących niemal każdy z 19 powiatów województwa. Zmagania toczone były w kategorii 4-skibowego pługa obracalnego. Zawodnicy rywalizowali na zestawach składających się z ciągników Zetor Forterra 140 HSX i obracalnych pługów Ibis Unii. Sprzęt na potrzeby konkursu dostarczył lokalny diler, firma Inter-Vax. .

Przed przystąpieniem do konkursowego przejazdu każdy z uczestników miał 15 minut na wyregulowanie pługa. Rolnicy na parceli o długości 50 m musieli wykonać 10 przejazdów. Podczas orki komisja sędziowska bacznie przyglądała się pracy pługa. Oceniano m.in. utrzymanie zadanej głębokości orki, która ustalona była na 28 cm, przestrzeganie granic pola oraz ogólny wygląd powierzchni pola.

Bezkonkurencyjny w zmaganiach z pługiem okazał się Tomasz Czuba, który wyprzedził konkurencję.  Kolejne miejsca na podium zajęli Cezary Jankowski i Paweł Grodzki.

Zwycięzcom gratulujemy!
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 17:43