StoryEditor

Sezon wypadków w rolnictwie

Każdego roku kampanie informacyjne alarmują o ogromnej licznie wypadków przy pracy, więc z rozwagą podchodźmy do swoich obowiązków!
29.06.2015., 10:06h

Najczęstszą przyczyną wypadków przy pracy w rolnictwie są upadki oraz pochwycenia i uderzenia przez ruchome częsci maszyn. nieuwaga, a także brak rozwagi sprawiły, że w 2014 roku do KRUS zgłoszonych zostało 21939 zdarzeń wypadkowych. Spośród wszytskich tych zdarzeń.

Za wypadki w rozumieniu ustawy o bezpieczeniu społecznym rolników (bez względu na skutki zdrowotne wypadku) KRUS uznał 20609 z nich. Natomiast w ciągu ostatnich 10 lat liczba wypadków zakończonych wypłatą jednorazowych odszkodowań spadła o 25%. 

Więc choć praca staje się coraz bardziej bezpieczna to nie zapominajmy, że nasze decyzje zwiazane z tym, w jaki sposób wykonamy pracę będą miały wpływ nie tylko na nasze zdrowie i życie, ale mogą skutkować dalszymi konsekwencjami, także jeśli chodzi o funkcjonowanie gospodarstwa i życie rodziny. O wszytskim tym piszemy w najnowszym numerze "top agrar Polska" w dziale Dom i rodzina.

ec

Ewelina Cisłak
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak

redaktor „top agrar Polska”, specjalistka w zakresie tematyki domu i rodziny.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 15:40