StoryEditor

Rosyjskie drony zaatakowały port w Reni. Zniszczone zostały: zboże, magazyny i maszyny

W nocy z 15 na 16 sierpnia Rosja przeprowadziła atak na południowe regiony Ukrainy, używając uderzeniowych dronów typu Shahed-136. Jednym z celów była infrastruktura portowa w Reni, na południu obwodu odeskiego. W wyniku ataku spłonęły hale magazynowe z ziarnem i maszynami rolniczymi. Nie było ofiar ani rannych.
17.08.2023., 12:08h

Atak w kilku falach

Atak dronów został przeprowadzony w kilku falach. Pierwsza fala była skierowana na Obwód Mikołajowski, gdzie obrona przeciwlotnicza zniszczyła wszystkie drony. Później jeszcze dwie potężne fale ataków dotknęły południowy Obwód Odeski. Siły obrony przeciwlotniczej zniszczyły 13 dronów, w tym 11 w Obwodzie Odeskim.

Zniszczenia w porcie w Reni

Jednym z celów rosyjskich dronów był morski port handlowy w Reni, który leży nad Dunajem, blisko granicy z Rumunią. W wyniku trafienia rosyjskiego dronu w dwa metalowe hangary magazynowe wybuchł pożar dwóch ciągników, a także wykryto pożar złomu w sąsiednim magazynie na powierzchni 10 metrów kwadratowych.

Szef Biura Prezydenta i Sił Obrony Południa Andriej Jermak poinformował, że nie było ofiar ani rannych w wyniku ataku. Siły Obrony Południa również opublikowały zdjęcia spalonej maszyn rolniczej i zboża.

Właśnie w ten sposób rosyjscy agresorzy widzą „centra podejmowania decyzji” i „magazyny koncentracji sprzętu NATO – komentują wojskowi.

W Internecie pojawiły się również filmy ataku na obiekty portowej i przemysłowej infrastruktury Dunaju, sfilmowane po drugiej stronie granicy z Rumunią.

Rumunia potępiła ataki Rosji na ukraińskie magazyny zbożowe

Minister Spraw Zagranicznych Rumunii, Luminița Odobescu, potępiła ataki Rosji na ukraińskie magazyny zbożowe w portach “Reni” i “Izmaił”. O tym napisała na swoim koncie na Twitterze.

- Stanowczo potępiam trwające ataki Rosji na niewinnych ludzi, cywilną infrastrukturę, w tym na magazyny zbożowe w ukraińskich portach Reni i Izmaił. Poprzez te rażące naruszenia prawa międzynarodowego Rosja kontynuuje zagrażanie globalnemu bezpieczeństwu żywnościowemu i bezpieczeństwu żeglugi na Morzu Czarnym – oświadczyła Odobescu.

Mkh na podst. Forbes.ua

Fot. Latifundist.com/Twitter

Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 06:20