Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Przepisy>

Domowe lody truskawkowe – przepis

Obrazek

Sezon truskawkowy już w pełni. Do tego pogoda dopisuje. Czas więc na pyszne lody truskawkowe. Ale tylko domowego wyrobu.

Paulina Janusz-Twardowska13 czerwca 2020, 06:00
Kto z nas nie lubi lodów truskawkowych, szczególnie w ciepłe dni. Są orzeźwiające, ale słodkie. Jednak najzdrowsze są lody domowe. Bez chemii, bez konserwantów i innych szkodliwych dodatków. Sporządzane tylko z naturalnych składników, a nie z przemysłowych past, jak większość tzw. lodów tradycyjnych sprzedawanych w lodziarniach.

Przepis na domowe lody:

Składniki:

500 g truskawek,
250 g serka mascarpone,
250 ml śmietanki 30%,
0,5 szklanki cukru pudru.

Sposób przygotowania:

Truskawki umyć, oczyścić z szypułek i zmiksować na gładką masę. Śmietanę ubić na sztywno, dosypać cukier puder. Stopniowo po łyżce dodawać serek mascarpone, a na końcu zmiksowane truskawki.
Masę przelać do pojemnika z przykrywką i wstawić  na kilka godzin do zamrażalnika.
Podczas mrożenia co jakiś czas mieszać masę, aby lody zachowały puszystość.

Smacznego!


Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)