StoryEditor

Centrum testowe Amazone

Nie ma rozwoju bez inwestycji. Zwiększanie wydatków na testy i nowe technologie to jeden ze sposobów na pozyskanie szerszej rzeszy odbiorców.
11.01.2017., 09:01h

Ostatnia inwestycja Amazone w rodzimym zakładzie w Hasbergen-Gaste to budowa i wyposażenie nowego centrum testowego. Koszt przedsięwzięcia wyniósł 2 mln euro. W nowej hali o powierzchni 2400 m2 będą budowane prototypy maszyn, a także urządzenia badawcze niezbędne do testowania pionierskich rozwiązań wprowadzanych do maszyn Amazone. Powierzchni biurowa w nowym budynku wynosi 600 m2. Nowe budynki połączone są z otwartym w 2014 r. Centrum techniki, w którym mieszczą się biura konstruktorskie.

W nowym centrum testowym będą sprawdzane rozsiewacze, opryskiwacze, siewniki, pługi i układy elektroniczne. Amazone może pochwalić się nowym stanowiskiem badawczym to testowania belek opryskowych o szerokości do 60 m. W specjalnie wytyczonym miejscu wykonano fundament i 60 tonową płytę betonową do długotrwałych obciążeń bardzo dużych maszyn rolniczych. Amazone co roku na ponosi wydatki ok. 5% obrotów na badania i rozwój produktów.
dk

Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. czerwiec 2024 19:32