Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Technika>

Samson Group przejmuje Pichon Industries

Obrazek

Dzisiaj w piątek 4 stycznia Samson Group przejmuje fabryki Pichon Industries zlokalizowane we Francji i w Polsce. 

Dawid Konieczka4 stycznia 2019, 13:22
O kłopotach Pichon pisaliśmy jesienią ubiegłego roku (TUTAJ). Problemy francuskiego producenta, który miał także fabrykę w Polsce nie trwały długo. Dziś, 4 stycznia podpisano porozumienie na mocy którego duński producent Samson Group przejmuje dwie fabryki Pichon Industries. 

Samson to rodzinna firma. Dzięki przejęciu francuskiego producenta, Samson staje się wiodącym graczem na rynku europejskim w zakresie wozów asenizacyjnych i rozrzutników obornika. Znaczenie i wykorzystanie nawozów naturalnych w Europie rośnie z roku na rok. To wymusza na producentach ciągły rozwój technologii i poszerzanie asortymentu maszyn. „Dzięki przejęciu Pichon Industries nasza firma uzyskuje bardzo dobrą pozycję na przyszłość” – mówi Christain Junker prezes zarządu Samson Group.

Portfolio obu marek dobrze uzupełnia się. Maszyny Samson produkowane w Viborgu to sprzęt adresowany głównie do firm usługowych i dużych gospodarstw, gdzie duży nacisk kładzie się na skuteczność i wydajność zabiegu. Maszyny Pichon trafiają najczęściej do indywidualnych gospodarstw hodowlanych. Wozy asenizacyjne Pichon mają pojemność od 5 do 30 m3 i napełniane są z wykorzystaniem pomp próżniowych, a sprzęt Samson ma pojemność od 16 do 35 m3 i może mieć różne systemy napełniania. Tak samo w przypadku rozrzutników, sprzęt Pichon ma pojemność od 8 m3, a oferta maszyn Samson obejmuje maszyny o pojemności skrzyni ładunkowej nawet 40 m3.

W rodzimym zakładzie Samson z roku na rok zwiększają się obroty, z tego powodu obłożenie linii produkcyjnych było maksymalne. Przejęte właśnie fabryki we Francji i Polsce mają wolne moce przerobowe, ponieważ były gruntownie zmodernizowane w ostatnich latach. „Synergie i równowaga mocy produkcyjnych pomiędzy trzema fabrykami zostaną wykorzystane w najbliższym okresie” – mówi Lars Henriksen (foto) – dyrektor generalny Samson Agro.

Od teraz Samson dzięki poszerzeniu palety o maszyny Pichon oferował będzie pełną gamę wozów asenizacyjnych, rozrzutników obornika i mieszadeł do gnojowicy dla mniejszych oraz dużych hodowców oraz firm usługowych. 


1 z 2
Maszyny Pichon trafiają najczęściej do indywidualnych gospodarstw hodowlanych.

Maszyny Pichon trafiają najczęściej do indywidualnych gospodarstw hodowlanych.

2 z 2
Maszyny Samson produkowane w Viborgu to sprzęt adresowany głównie do firm usługowych i dużych gospodarstw.

Maszyny Samson produkowane w Viborgu to sprzęt adresowany głównie do firm usługowych i dużych gospodarstw.

Picture of the author
Autor Artykułu:Dawid Konieczka
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)