Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>

Lublin: Żniwa na blokowisku

Mieszkańcy ulicy Jantarowej w Lublinie co roku ogladają z okien swoich mieszkań nietypowy widok. Gdy przychodzi czas żniw pomiędzy blokami na osiedlu pojawia się kombajn zbożowy i ciągniki z przyczepami.
Bartłomiej Czekała6 sierpnia 2020, 17:41
Węglin Południowy – to nazwa lublińskiego osiedla, na którym znajdują się pola uprawne. Być może dawno na nich stanęłyby kolejne bloki mieszkalne, ale podobno rolnik, który jest ich właścicielem nie ma zamiaru ich sprzedawać i nadal uprawia na nich zboża i rzepak.

Kilka dni temu na ul. Jantarowej miała miejsce tegoroczna akcja żniwna. Kombajn znów wjechał na pola pomiędzy bloki mieszkalne by skosić zasiane tam zboże. Tradycyjnie rolnikowi kibicowali mieszkańcy robiąc zdjęcia pracującego sprzętu i dzieląc się nimi w mediach społecznościowych.

Na poniższym filmie materiał z ubiegłorocznych żniw na ul. Jantarowej.

oprac. bcz na podst. dziennikwschodni.pl
Foto. Kadr z YT/M.MysłowskiPicture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)