StoryEditor

Chośnica – wilki zaatakowały zwierzęta w gospodarstwie agroturystycznym

W jednej z pomorskich miejscowości doszło do ataku watahy wilków na zwierzęta hodowane w jednym z gospodarstw agroturystycznych. Wilki pożarły 17 łań...
04.05.2021., 10:05h
W Gospodarstwie Agroturystycznym Zielona Dolina w miejscowości Chośnica doszło do ataku wilków na stado utrzymywanych na terenie gospodarstwa danieli. Ofiarą padło 17 łań z 50 szt. hodowanych danieli. Wilki wykonały podkop pod ogrodzeniem z siatki i rozszarpały łanie, zostały tylko kości. Reszta przestraszonych zwierząt rozerwała w popłochu ogrodzenie aby ratować się ucieczką. Część stada udało się wyłapać, reszta uciekła do lasu. Wilki zostały uchwycone na fotografiach z fotopułapki.

Gospodarze martwią się o resztę zwierząt, ale również o swoje życie i turystów, którzy będą odwiedzać w najbliższych dniach gospodarstwo. 

Postanowili zamontować więcej fotopułapek oraz fladr (czerwone kawałki materiału powiewające na wietrze rozwieszone wokół pastwiska na lince) i mocniejsze – podwójne ogrodzenie. Dodatkowo właściciele zamierzają rozprowadzić pastuch elektryczny. 

Gdy dochodzi do ataku wilków za stada zwierząt gospodarskich miejscowy RDOŚ może ubiegać się o dofinansowanie z NFOŚiGW na zakup sprzętu do ochrony gospodarstwa, który jest bezpłatnie przekazywany rolnikom m.in. siatki, fladry, pastuch elektryczny. Jak podaje TVP 3 Gdańsk pomorskie lasy są pełne wilków, a informacje te potwierdzają myśliwi i leśnicy.

oprac. dkol na podst. gdansk.tvp.pl
fot. poglądowe
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 05:09