StoryEditor

Wypadek na Podkarpaciu. 12-latek wsadził rękę do sadzarki, zabrało go LPR

Wypadek podczas prac polowych w powiecie jasielskim (woj. podkarpackie). 12-latek pomagał rodzinie w sadzeniu ziemniaków i wsadził rękę w sadzarkę. Chłopiec został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala. Policja apeluje o nadzór nad dziećmi podczas prac polowych!
30.04.2021., 08:04h
Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w minioną środę około godz. 16.00 w miejscowości Hoczew. 

- Podczas sadzenia ziemniaków, w którym brało udział kilkoro członków jednej rodziny, poszkodowany został 12-latek. Chłopiec pomagał dziadkowi kierującemu ciągnikiem z podpiętą sadzarką do ziemniaków. W pewnym momencie 75-latek usłyszał krzyk dziecka siedzącego na sadzarce. Okazało się, że chłopiec włożył rękę do maszyny, w wyniku czego odniósł poważne obrażenia dłoni - wyjaśnia policja.

Dziecko śmigłowcem LPR zostało zabrane do szpitala.

Policjanci ustalili, że 75-latek był trzeźwy, a ciągnik, którym kierował oraz sadzarka w dobrym stanie technicznym. Trwają czynności wyjaśniające szczegółowe przyczyny wypadku. 

Policja apeluje o pilnowanie dzieci

Policja apeluje o baczne zwracanie uwagi na dzieci, które towarzyszą dorosłym w polu! 

- Rodzice mogą angażować dzieci do różnych prac, w tym prac związanych z funkcjonowaniem gospodarstwa rolnego, ale pod warunkiem, że wykonywane czynności nie stwarzają zagrożeń dla ich zdrowia i życia. Z badań Instytutu Medycyny Wsi wynika, że podczas prac polowych zdarzają się wypadki, na skutek których dzieci doznają różnych obrażeń, a nawet tracą życie - przypomina policja.

oprca. ksz, na podst. Podkarpacka Policja, fot. LPR - poglądowe
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
23. kwiecień 2024 02:40