StoryEditor

Pińczów: ukradł ciągnik i pojechał uprawiać pole

25-letni mieszkaniec gminy Pińczów (woj. świętokrzyskie) zabrał ciągnik jednemu z rolników i pojechał uprawiać swoje pole. Nie dość, że był pijany, to jeszcze miał zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz za ten wybryk grozi mu kara do 5 lat więzienia.
30.04.2021., 07:04h
We wtorek przed godz. 11 pińczowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży ciągnika wartego ok. 25 000 zł. 

- Jadąc w kierunku miejsca zgłoszenia mundurowi, na przydrożnym polu zauważyli opisywany w zgłoszeniu ciągnik rolniczy. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że pojazdem kierował 25-latek, który od 2018 r. ma sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych - wyjaśnia policja.

Jakby tego było mało, w czasie zatrzymania mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało 2,6 promila alkoholu w jego organizmie.  

Zamiast ciągnika zastał jedynie rower


Pokrzywdzony rolnik poinformował, że na kilka minut zostawił swój ciągnik z podpiętą maszyną rolniczą przed posesją. 

- Po powrocie na miejsce zamiast ciągnika zastał jedynie rower. Natychmiast powiadomił pińczowskich policjantów i sam zaczął szukać swojej własności. Jak się wkrótce okazało ciągnik pracował na pobliskim polu. Tam też kierujący nim 25-latek został zatrzymany - wyjaśnia policja.

Nawet 5 lat więzienia 

Amator cudzych ciągników, gdy tylko wytrzeźwiał, przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Informował, że gdy zobaczył ciągnik z podpiętym do niego agregatem postanowił udać się nim na swoje pole, które w całej okolicy jako jedyne było nieprzygotowane do zasiewu. Skorzystał więc z okazji i „pożyczył” sprzęt, który dość szybko został mu jednak odebrany.

- Za ten pomysł i jego realizację prokurator zastosował wczoraj wobec „rolnika z przypadku” środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego - informuje KPP w Pińczowie.

25-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. 


Kamila Szałaj, oprac. na podst. KPP Pińczów, fot. KPP Pińczów
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. maj 2024 19:53