StoryEditor

Makabryczny wtorek – zginęło dwóch rolników

Wczorajszego dnia doszło do dwóch tragicznych wypadków, zginęło dwóch mężczyzn przygniecionych przez maszyny rolnicze. Gdzie doszło do wypadku?
16.03.2022., 12:03h

Jak podaje Ratownictwo Opolskie 15 marca około 12 30 doszło do tragicznego wypadku. W Bąkowie w gminie Grodków w powiecie Brzeskim w woj. opolskim mężczyznę przygniotła maszyna rolnicza. Do tragicznego zdarzenia przyjechały 3 zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Grodków oraz jeden zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bąkowie. Wezwano również śmigłowiec LPR. Obrażenia ciała były bardzo poważne, nie można było pomóc rolnikowi, zginął na miejscu.

– Mężczyzna został przygnieciony do ściany rozsiewaczem. Po dokonaniu oceny i skali obrażeń odstąpiono od dalszych czynności oraz wezwano policję – informuje st. kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu. Przyczyny wypadku ustala policja.

Przygnieciony ciągnikiem 36-latek

Wtorek był niespokojny także na Kaszubach. Wczorajszego wieczoru doszło do wypadku w miejscowości Widna Góra w gminie Sulęczyn w woj. pomorskim w powiecie kartuskim.

Kierowca ciągnika marki Ursus jechał drogą gruntową z górki. Według wstępnych ustaleń Policji 36-latek nie zapanował nad pojazdem wyposażonym w przyczepę rolniczą i przewrócił się na bok. Podczas upadku z ciągnika wypadł mężczyzna, którego przygniotła maszyna. Podobnie, jak w poprzednim przypadku mimo  podjętej reanimacji mężczyzna zmarł. Funkcjonariusze zbierają dokumentację, w celu wyjaśnienia, jak doszło do tragedii.

 

 

Oprac. dkol na podst. kartuzy.info/ratownictwo.opole.pl/

Fot. Pixabay

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 19:12