StoryEditor

Tragedia pod Rybnikiem: pociąg zderzył się z ciągnikiem, zginął rolnik

Na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Rybniku doszło do tragicznego wypadku. Jak ustalili policjanci, kierujący ciągnikiem rolniczym wjechał wprost pod nadjeżdżający pociąg...
25.02.2022., 10:02h

Do tragicznego wypadku doszło we wtorek rano w Rybniku, w dzielnicy Chwałowice na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. W ciągnik z przyczepą uderzył pociąg jadący na teren kopalni.

- Kierujący ciągnikiem wjechał pod nadjeżdżający pociąg, którego maszynista wykonywał manewr cofania. W wyniku odniesionych obrażeń, kierujący ciągnikiem, 52-letni mężczyzna zmarł. 49-letni maszynista pociągu oraz kierownik – ustawiacz pojazdu byli trzeźwi - wyjaśnia nam asp. Bogusława Kobeszko, rzecznik KMP w Rybniku.

Siła uderzenia była tak duża, że ciągnik został całkowicie zmiażdżony. Teraz wyjaśnieniem okoliczności wypadku zajmie się policja pod nadzorem prokuratury.


Kamila Szałaj, fot. KMP Rybnik

Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 03:19