StoryEditor

Dopiewo: Ursus zatrzymany do kontroli. Liczba usterek zaskoczyła policjantów!

Policjanci z poznańskiej drogówki nie mogli uwierzyć własnym oczom! Ursus C-360, którego zatrzymali do kontroli miał tyle usterek, że właściwie powinien trafić na złom, a już na pewno nie miał prawa jeździć po ulicach!
25.04.2021., 09:04h
W Dopiewie (woj. wielkopolskie) policjanci zatrzymali Ursusa C-360 do kontroli drogowej. Zaniepokoił ich wygląd maszyny, bo sugerował, że coś z nią jest nie w porządku. Nos policjantów nie zawiódł – okazało się, że w Ursusie był szereg usterek!

Okazało się, że z ciągnika na drogę wyciekały płyny eksploatacyjne, maszyna miała braki w oświetleniu, lusterka były również uszkodzone, stan bieżnika opon jednoznacznie wskazywał, że powinny być one dawno wymienione, a na dodatek pojazd nie miał ważnych badań technicznych od 9 lat! To akurat nie powinno nikogo dziwić, bo w takim stanie technicznym traktor nie przeszedłby żadnych badań technicznych.

Policjanci zakazali traktorzyście dalszej jazdy pojazdem i ukarali go mandatem w wysokości 500 zł.

Michał Czubak, Kamila Szałaj
Fot. KMP w Poznaniu
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. kwiecień 2024 15:28