Zaloguj
Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Afrykański pomór świń (ASF)>

Masowa depopulacja dzików w najbliższych tygodniach?

Subskrybuj lub zaloguj się,

aby obejrzeć film.

Jedyną instytucją, która może wyeliminować źródło ASF jest Polski Związek Łowiecki. Nie ma kukurydzy na polach i liści na drzewach, trzeba podjąć działania radykalne, bo inaczej nie poradzimy sobie z afrykańskim pomorem świń do wiosny.

Dorota Kolasińska20 grudnia 2018, 13:23
Mimo, że od września br. nie było żadnego ogniska ASF w chlewni, to w lasach dziki padają jak muchy. Nadal ryzyko przeniesienia wirusa w głąb kraju jest bardzo wysokie.

– Mamy niepowtarzalną okazję do tego, aby podjąć radykalne działania i przeprowadzić depopulację dzików. Nie ma kukurydzy na polach i liści na drzewach, idealne warunki do polowania – mówił minister Ardanowski podczas dzisiejszej debaty w Ministerstwie Środowiska, w której uczestniczył także minister środowiska Henryk Kowalczyk, wiceminister rolnictwa Szymon Giżyński i Małgorzata Golińska, przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego, Lasów Państwowych, myśliwi i rolnicy, a także Sławomir Izdebski z OPZZRiOR, który był inicjatorem tej debaty

Pozostało 85 % tekstu
Ten artykuł jest dostępny dla subskrybentów top agrar Premium.

Tylko 3 zł za pierwsze 3 miesiące nieograniczonego dostępu. Skorzystaj ze specjalnej oferty i dołącz do grona czytelników Strefy Premium już teraz!

Codziennie przygotowujemy dla Ciebie m. in. fachowe artykuły, porady i komentarze ekspertów, raporty oraz prognozy rynkowe. Bądź na bieżąco z tym, co najważniejsze dla rolnika.

SubskrybujZaloguj się
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Przewiń W GÓRĘ LUB KLIKNIj aby WRÓCIĆ DO STRONY GŁÓWNEJ