StoryEditor

1600 sztuk bydła padło po burzy śnieżnej

W dolinie rzeki Yakima w stanie Waszyngton w ubiegłym tygodniu przeszła burza śnieżna. Straty są nie do opisania, rolnicy są załamani. Rozpoczyna się szacowanie strat… 
20.02.2019., 09:02h
W ubiegłym tygodniu (16 lutego br.) w stanie Waszyngton na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych w dolinie rzeki Yakima burza śnieżna wyrządziła okolicznym rolnikom olbrzymie szkody. O nadejściu burzy mówiono na kilka dni wcześniej, jednak nie sądzono, że skutki będą aż tak poważne...


Rolnicy z doliny Yakima w burzy śnieżnej (bardzo niska temperatura i silny wiatr) stracili około 1600 sztuk bydła.

Utrata krów jest bardzo trudna dla hodowców, ponieważ większość z nich zmaga się z przetrwaniem niestabilnych warunków rynkowych.

Pogoda może mieć trwałe konsekwencje ekonomiczne dla producentów mleka w całym stanie Waszyngton. – To były najgorsze dni w moim życiu. Pracowałem całą dobę, żeby chronić zwierzęta przed żywiołem – powiedział jeden z rolników. Niestety to nie jest koniec, ponieważ nadchodzi kolejna fala niskich temperatur i silnych opadów śniegu, a więc uporanie się ze skutkami poprzedniej burzy będzie trudne. Gubernator Jay Inslee ogłosił stan wyjątkowy. 

Hodowcy dokonują oceny strat i przygotowują się do następnej rundy śniegu i wiatru.

– Sobota była brutalna. Dzień pracy trwał 36 godzin. Spędziłem dużo czasu pomagając hodowcom bydła mlecznego i wspierając ich w tym trudnym czasie – powiedział Markus Rollinger, producent mleka w Sunnyside. Rolnik z bratem starają się utrzymać drogi we względnym porządku żeby były przejezdne dla ciężarówek i pracowników.  

Oprac. dkol na podst. tri-cityherald.com/ scienceglobalnews.com/
Fot. Pixabay/ scienceglobalnews.com/
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. kwiecień 2024 10:01