StoryEditor

Animex walczy o zahamowanie zakażeń na COVID-19

To już 38 osób - tyle na dziś jest zakażonych koronawirusem pracowników zakładu mięsnego w Starachowicach. 170 pozostaje na kwarantannie, część załogi odesłano do domów.
27.05.2020., 12:05h
Jak informuje starachowicki SANEPID, koronawirusa zdiagnozowano już wśród 38 pracowników zakładów mięsnych Animex Foods w Starachowicach. To o czterech więcej niż jeszcze wczoraj wieczorem.
W związku z rozprzestrzeniającym się zakażeniem  170 osób z firmy zostało skierowanych na kwarantannę oraz na badanie w kierunku COVID-19.

Jak informuje rzecznik prasowy Animeksu Łukasz Dominiak, firma podjęła decyzję o prewencyjnym skierowaniu do domów osób z wybranych wydziałów. Dodatkowo każdy pracownik, który wykazuje jakiekolwiek objawy złego stanu zdrowia jest kierowany na badania w zakresie wirusa SARS-CoV-2.

Dominak podkreśla, że na terenie zakładu jest obligatoryjne noszenie maseczek, pracownicy mają mierzoną temperaturę i do niezbędnego minimum ograniczono wizyty osób z zewnątrz. Ponadto podjęto działania mające na celu zwiększenie ilości punktów dezynfekcyjnych oraz wprowadzono dodatkowe mycia i sanityzacje zakładu. Kolejnym elementem wdrożonym w ramach ochrony bezpieczeństwa pracowników była reorganizacja czasu i miejsca pracy oraz np. korzystania ze stołówek zakładowych.

Pomimo wykrytych zakażeń, zakład w Starachowicach, który zatrudnia w sumie 1500 pracowników kontynuuje swoją produkcję.
Paulina Janusz-Twardowska
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska

redaktor „top agrar Polska”, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli trzody chlewnej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 14:20