Reklama zniknie za 11 sekund

Jesteś w strefie Premium
Strona główna>Artykuły>Świnie>Aktualności branżowe>

Rynek tuczników: przyszedł czas na stabilizację

Obrazek

Po chwilowym zawirowaniu na europejskim rynku tuczników w połowie sierpnia, wiele wskazuje na to, że przyszła stabilizacja.

Jan Bromberek29 sierpnia 2019, 13:11

W ostatnią środę na giełdzie VEZG utrzymano stawkę za tuczniki na poziomie sprzed tygodnia, a aukcje na małej giełdzie ISN wskazywały na zrównoważenie stawek licytowanych za poszczególne partie towaru podczas trzech licytacji z rzędu. W kraju natomiast po ubiegłotygodniowym delikatnym spadku obniżono cenniki przeciętnie o 10 gr/kg żywca. Obecnie te stawki na poziomie ok. 5,7 – 5,8 zł/kg żywca zostały utrzymane i nic nie wskazuje aby coś na tym rynku miałoby się wydarzyć. Zdaniem ekspertów możliwe są jedynie wzrosty.

Wprowadzenie przez Chiny dodatkowych ceł na amerykańską wieprzowinę powinno tylko wzmocnić pozycję europejskich eksporterów. A im mniej unijnej wieprzowiny na rynku wewnętrznym tym większe szanse na podwyżki. jbr

Zobacz wszystkie ceny skupu świń w Twojej okolicy - notowania cenowe!Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Bromberek
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)