StoryEditor

Łukasz Lewandowski (Agro-Land): Susza większym zagrożeniem niż koronawirus

Większym problemem dla firm z otoczenia rolnictwa jest susza i jej konsekwencje. Takiego znaczenia w naszej działalności jak kolejna susza nie powinna mieć pandemia koronawirusa  – podkreśla Łukasz Lewandowski, dyrektor handlowy w firmie Agro-Land
29.04.2020., 07:04h
– Obecnie mamy do czynienia z odczuwalnym zmniejszeniem popytu na maszyny rolnicze, ale dzięki temu, że w naszej grupie jest sporo firm z otoczenia rolnictwa nie odczuwamy tego tak drastycznie – powiedział Łukasz Lewandowski. Dyrektor handlowy w firmie Agro–Land podkreśla, że choć popyt na maszyny rolnicze spadł, ale nie można mówić o załamaniu rynku.

– Większość oferowanego przez nas sprzętu cechuje sprzedaż sezonowa, np. kombajny, siewniki, sprzęt zielonkowy. W związku z tym większość z maszyn wydawanych obecnie rolnikom zamówionych została jeszcze zimą ubiegłego roku, a część z tych maszyn zamówiona była na PROW więc z finalizacją transakcji nie będzie problemu. Poza tym produkowane przez Agro-Land maszyny w technologii pasowej Mzuri wpisują się w globalną sytuację związaną z niedoborem wody. Jak podkreśla rozmówca, dziś w programach inwestycyjnych najwyższe punktacje otrzymują maszyny do uprawy z nawożeniem pasowym.

– Przez ostatnie kilka tygodni zmieniło się myślenie o biznesie rolniczym. Nasza firma nie jest oparta tylko o produkcję i sprzedaż maszyn rolniczych, ale także produkcję środków mikroelementowych – spółka Agrami. Oferta naszych spółek jest szeroka, ale to jak szybko potrafimy dostosować się do zmian na rynku zaowocuje za kilka miesięcy. To wtedy moim zdaniem branża najmocniej odczuje konsekwencje wywołane koronawirusem – dodaje.

Więcej, na temat funkcjonowania firmy w czasie pandemii oglądając poniższe nagrania.

Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 00:33