StoryEditor

Łukasz Chęciński (New Holland): Przygotowujemy się do wznowienia produkcji

Po miesięcznej przerwie w montażu nowych maszyn spowodowanej pandemią koronowirusa załoga polskich fabryk marki New Holland intensywnie przygotowuje się do wznowienia produkcji.
17.04.2020., 15:04h
– Obecnie fabryki New Holland w Polsce i w Europie zatrzymały linie montażowe. Taka sytuacja trwa od kilku tygodni, jednak według najnowszych informacji, które spłynęły do nas z centrali, już od 20 kwietnia w polskich fabrykach ma zostać wznowiona produkcja podzespołów, niezbędnych do uruchomienia niektórych linii montażowych już od dnia 27 kwietnia – powiedział Łukasz Chęciński, marketing manager w firmie New Holland. Kilka tygodni przestoju w montażu nie pozostanie bez wpływu na działalność firmy.

– Chciałbym zapewnić, że nie ma problemów z dostawami maszyn. Już planujemy, by zaraz po wznowieniu produkcji nadrobić zaległości wynikające z przestoju – wyjaśnił nasz rozmówca zapytany o ryzyko niedotrzymania przez producenta terminu dostawy zamówionych na ten sezon maszyn.

Zdaniem Chęcińskiego największym wyzwaniem dla marki New Holland w Polsce będzie poradzenie sobie z ogólną sytuacją ekonomiczną w kraju, na którą obok pandemii wpłynie również deficyt wody i związane z tym zagrożenie dla plonów i finansów gospodarstw. Szef marketingu New Holland zaznacza jednak, że firma oferuje rolnikom narzędzia finansowe umożliwiające dopasowanie do wymagań rynkowych, np. w zakresie form spłaty czy zakupu nowych maszyn. Czy to zachęci rolników do inwestowania w trudnej i niepewnej sytuacji?

– Jesteśmy w bieżącym kontakcie z dilerami. Póki co, nie zaobserwowaliśmy spadku zainteresowania sprzętem. To w tej całej sytuacji jest pocieszające i pokazuje że rynek cały czas istnieje, bo praca rolnika musi być zrealizowana tu i teraz. Rolnicy nie są w stanie odłożyć zaplanowanych zakupów – przyznaje Chęciński.

Więcej na temat produkcji, serwisu i bieżącej sytuacji w firmie New Holland dowiesz się z poniższego zapisu zdalnej rozmowy z Łukaszem Chęcińskim.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. grudzień 2023 21:12