StoryEditor

Meppen – aukcja kilkuset maszyn już w czwartek

Kolejna aukcja maszyn rolniczych w Meppen (północne Niemicy) organizowana przez dom aukcyjny Ritchie Bros odbędzie się już w czwartek tj. 17 marca 2016 r o godzinie 9:00.
13.03.2016., 10:03h

Na licytację wystawiono niemal 1500 pozycji. Większość to sprzęt rolniczy, począwszy od narzędzi do wyposażenia warsztatu, poprzez ładowarki, sprzęt uprawowy na potężnych ciągnikach i kombajnach kończąc. Gro maszyn w większości samojezdnych (ok. 590 maszyn) sprzedawana będzie na typowej aukcji na ringu przejazdowym, gdzie prowadzący licytację oferuje cenę za dany ciągnik, bądź kombajn. Jeśli nikt nie zaoferuje ceny wyjściowej, prowadzący licytację obniża cenę zakupu. Licytować maszyny można na żywo w domu aukcyjnym w Meppen lub przez Internet siedząc w domu.

Reszta sprzętu sprzedawana będzie na aukcjach tzw. czasowych. Każda maszyna ma wyznaczoną godzinę zakończenia aukcji. Do tej godziny można licytować interesujący sprzęt wyłącznie przez Internet.

Aby wziąć udział w aukcji organizowanej przez Ritchie Bros należy się do niej wcześniej zarejestrować. Można tego dokonać na miejscu w Meppen, lub przez Interent jeśli wybierze się taką drogę licytacji. Warunkiem możliwości brania udziału w aukcji jest wpłata kaucji zwrotnej w wysokości 10 tys. euro.

Maszyny wystawione do sprzedaży w Meppen można oglądać i sprawdzać od poniedziałku 14 marca do środy 16 marca w godzinach od 8:00 do 17:00. Już od poniedziałku można także rejestrować się na miejscu do udziału w aukcji. Licytacja sprzętu rusza w czwartek 17 marca o godzinie 9:00.

dk

 

Fot. Konieczka

Dawid Konieczka
Autor Artykułu:Dawid Konieczka

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 11:16