StoryEditor

Najszerszy agregat do uprawy przedsiewnej Bednar

Maszyny rolnicze mogą przyprawiać o zawrót głowy swoimi rozmiarami.
15.12.2014., 10:12h

Firma Bednar oferuje agregaty do uprawy przedsiewnej o nazwie Swifter, których szerokość w największych modelach przekracza aż 18 m!

Agregat w zależności od modelu może być wyposażony w kilka wariantów sekcji uprawowej. Glebę do siewu doprawiać może dwurzędowa kompaktowa brona talerzowa, 2– lub 4–rzędowy kultywator. W wersji z 4-belkową sekcją uprawową glebę spulchnia aż 168 sprężystych zębów! Głębokość pracy elementów roboczych można regulować w zakresie od 2 do 12 cm. Przed sekcją uprawową bryły ziemi rozbija włóka współpracująca z wałem strunowym. Za zagęszczenie roli odpowiada wał. Agregat może być wyposażony w szeroką paletę wałów, w tym m.in. Crosskill, gumowy, pierścieniowy lub oponowy.

Tak potężna maszyna uprawowa potrzebuje do współpracy odpowiedniego ciągnika. Jak informuje producent, by w pełni wykorzystać możliwości Swiftera musi być on agregatowany z traktorem, którego silnik rozwija moc 400–450 KM. Masa modelu o szerokości 18 m wynosi 13,2 tony. Całość konstrukcji na czas transportu jest składana hydraulicznie do szerokości 3 m. Długość maszyny po złożeniu to aż 15,5 m. pt
Fot. firmowe.

Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 11:40