Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Uprawa>Aktualności branżowe>

Pogotowie polowe TAP: Jak w tym roku podejść do zabiegu T1?

Wyjątkowo ciepły styczeń i luty, a także sporo wilgoci, mają swoje konsekwencje. Presja chorób w zbożach jest znaczna, co oznacza spory „bagaż” już na starcie wegetacji. Na jakie choroby zwrócić uwagę i jak dobrze wykonać zabieg T1 w zbożach.

dr Maria Walerowska17 marca 2023, 16:33

Był tak ciepły początek roku, że w styczniu obserwowaliśmy wznowienie wegetacji. Z jednej strony na przedwiośniu mamy także w wielu regionach sporo wody, w przeciwieństwie do marca zeszłego roku, ale z drugiej ma to swoje konsekwencje w większej presji chorób.

Przede wszystkim widoczne są objawy mączniaka z tego okresu ocieplenia zimowego, ale także septoriozy paskowanej. Widać także objawy chorób podstawy źdźbła – przede wszystkim łamliwości. Na jęczmieniu i życie pojawiła się także rdza.

Czy warto wykonać tzw. zabieg czyszczący?

Taki bank patogenów na starcie wymagał będzie odpowiedniego podejścia. Czy warto wykonać tzw. zabieg czyszczący? Jeśli tak to, kiedy i czym? Kiedy najlepiej wykonać zabieg T1 – jakie zakresy temperatur są właściwe dla poszczególnych grup substancji. Na co zwrócić szczególną uwagę w tym roku.

O niuansach porozmawiam z moimi gośćmi! Zapraszam serdecznie do oglądania!Picture of the author
Autor Artykułu:dr Maria Walerowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)