StoryEditor

Pogoda znów pokrzyżowała plany rolnikom. Deszcze przerwały żniwa na Opolszczyźnie

Pogoda przerwała żniwa na Opolszczyźnie. W niektórych rejonach województwa rolnikom został dzień dobrej pogody do skończenia zbiorów pszenicy. Inni dopiero zaczęli.
10.08.2021., 13:08h
Ze względu na to, że deszcze padają punktowo, niektórym rolnikom udało się po przeschnięciu łanów wjechać na pole, aby kontynuować zbiory. Na dobrych ziemiach plony są bardzo dobre, ale jest duże ryzyko, że po ustąpieniu opadów jakość ziarna się pogorszy. 

- Na razie idzie dość płynnie. Uwijamy się, bo mamy strach przed nagłą zmianą pogody. Meteorolodzy ciągle przepowiadają jakieś anomalia. Najbardziej obawiam się gradu, bo już go przeżyłem i straty w uprawach były ogromne – mówi Piotr Groehl, rolnik z Zimnic.

O przebiegu żniw na Opolszczyźnie rozmawialiśmy także z Kazimierzem Morawcem – rolnikiem z Byczyny, Jackiem Krzywniakiem – rolnikiem z Dziergowic oraz Ryszardem Taturą z firmy Agropol z Baborowa.

Zachęcamy do oglądania!

Tekst i zdjęcia: dr Mariusz Drożdż
Pozostało 10% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 10:42