StoryEditor

Agata Duda zaprasza Koła Gospodyń Wiejskich na konkurs

Agata Duda ogłosiła konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich i objęła go honorowym patronatem. Mogą wziąć w nim udział członkinie Kół Gospodyń Wiejskich, których działania "budują lokalne więzi i rozwijają tożsamość regionalną". Jakie są nagrody i do kiedy trzeba wysłać zgłoszenie?
03.03.2021., 18:03h
Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta organizuje Kancelaria Prezydenta. Wczoraj Agata Duda ogłosiła jego inaugurację. 

- Podjęłam tę inicjatywę, bo chcę uhonorować osiągnięcia tysięcy pań działających w Kołach w całej Polsce. Dokonania członkiń Kół Gospodyń Wiejskich powinny być możliwie szeroko prezentowane - powiedziała Pierwsza Dama w nagraniu udostępnionym na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

Zaznaczyła, że przez ostatnie pięć lat wielokrotnie spotykała się z Kołami Gospodyń Wiejskich.  

- Koła Gospodyń Wiejskich są miejscem spotkań, wzajemnej pomocy i powstawania wspólnotowych więzi. Pielęgnują panie lokalne tradycje i zwyczaje, przekazują z pokolenia na pokolenie swoją unikalną wiedzę i doświadczenie, kultywują i upowszechniają zapomniane techniki rzemieślnicze i artystyczne, ale tworzą także nowe pozytywne wzorce i podejmują ambitne wyzwania. Jestem przekonana, że dla milionów Polek mogą panie być inspiracją i przykładem, jak można wspólnie działać i odnosić sukcesy. Gorąco zachęcam panie do zaprezentowania osiągnięć swoich kół - mówiła Agata Duda.



Zgłoszenia można wysyłać od 2 do 23 marca 2021 roku.
Główną nagrodą jest 5 tys. zł. Zdobywcy drugiego miejsca otrzymają 3 tys. zł, a trzeciego - 2 tys. złotych. Oprócz tego nagrodzone Koła otrzymają statuetki i listy gratulacyjne od Małżonki Prezydenta. Ponadto Pierwsza Dama odwiedzi siedzibę zwycięskiego Koła.

Ogłoszenie zwycięzców konkursu oraz wręczenie nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Kamila Szałaj, fot. YouTube/Kancelaria Prezydenta
Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl i Tygodnika Poradnika Rolniczego. Kamila Szałaj jest ekspertką z zakresu polityki rolnej w Polsce oraz rynków rolnych. Specjalizuje się także w kwestii dopłat bezpośrednich i dotacji dla rolnictwa. Podejmuje też tematy dotyczące bezpieczeństwa w rolnictwie oraz interwencji w obronie rolników. Zdobyła 1. miejsce w ogólnopolskim konkursie KRUS „W rolnictwie można pracować bezpieczniej”. W 2018 roku odznaczona przez ministra rolnictwa medalem Zasłużony dla Rolnictwa.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. czerwiec 2024 21:56