Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

AgroUnia zorganizowała ostry protest pod siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego

Obrazek

Rolnicy zrzeszeni w AgroUnii zjawili się dzisiaj pod siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego. Protest przybrał ostrą formę, doszło do siłowego rozwiązania przez Policję...

Dorota Kolasińska10 grudnia 2019, 14:51
Rolnicy zrzeszeni w AgroUnii wyszli dzisiaj na ulicę Warszawy, zmusiła ich do tego coraz trudniejsza sytuacja na rynku trzody chlewnej dotycząca afrykańskiego pomoru świń, który rozprzestrzenia się także na zachodzie kraju. Tym razem rolnicy przyszli pod siedzibę Polskiego Związku Łowieckiego. 

Postulują o eliminację dalszego przenoszenia wirusa przez dzika, usprawnienie działalności służb, ujednolicenia wykładni przepisów dotyczących bioasekuracji. 

Pod siedzibą PZŁ znalazły się bele słomy i dzik wiszący nad głową protestujących. 

– Ministra środowiska nie ma, minister rolnictwa mówi, że nic więcej nie da się zrobić, a Łowczy Krajowy podaje się do dymisji i nie ma się kto upomnieć o nasz problem – mówił Michał Kołodziejczak, lider AgroUnii pod PZŁ podczas manifestacji. Rolnicy planowali protestować, do skutku, co oznacza – do momentu wymuszenia skutecznych działań na polskim rządzie. Część rolników przywiązała się łańcuchami do balotów słomy.

Na ul. Nowy Świat przybyło około 200 osób, nie tylko liczba rolników rosła, ale także z godziny na godzinę przybywało Policji. Policjanci otrzymali decyzję o siłowym rozwiązaniu protestu, kilkakrotnie informowali o tym, że jeżeli rolnicy się nie rozejdą, to będą zmuszeni użyć siły. Rolnicy próbowali odeprzeć atak, odpalili race.

Rolnicy chcieli dostać się do siedziby Polskiego Związku Łowieckiego, jednak Policja blokowała wejście. Zarząd postanowił wpuścić rolników, którzy złożyli dokumenty na ręce pracownika PZŁ. Zamierzają ten sam dokument dostarczyć do Ministerstwa Rolnictwa oraz Ministerstwa Środowiska. 

Część rolników została zatrzymana przez Policję, jednak po pewnym czasie zostali wypuszczeni.

Michał Kołodziejczak wraz z Tomaszem Gabryelczykiem planują uruchomienie organizacji Prawnika dla Rolnika, zbudowanej z kilku adwokatów, którzy pomogą rozwiązywać sporne kwestie, jak chociażby szkody łowieckie, czy wiele innych problemów, z którymi borykają się rolnicy i zazwyczaj są na przegranej pozycji.

Źródło zdjęcia Facebook AgroUnia Śrem

 


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)