StoryEditor

Co z utworzeniem Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności? Były minister rolnictwa apeluje do Grzegorza Pudy

Były minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel pisze do obecnego Grzegorza Pudy i dopomina się o utworzenie Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności. To także ostra krytyka poprzedniego ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego, który zdaniem Jurgiela mimo wielu deklaracji nic nie zrobił w sprawie konsolidacji inspekcji bezpieczeństwa żywności. 
02.02.2021., 13:02h
Europoseł Krzysztof Jurgiel w udostępnionym publicznie liście przypomniał, że jego następca Jan Krzysztof Ardanowski wypowiadał się wielokrotnie za potrzebą powstania Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności. Ale za słowami nie poszły czyny. Tymczasem jego zdaniem reforma systemu bezpieczeństwa żywności była oczekiwana zarówno przez rolników jak i przemysł spożywczy. Dlatego była jednym z elementów programu rolnego Prawa i Sprawiedliwości.

- Ponieważ osobiście byłem zaangażowany w realizację programu rolnego PiS, w którym sprawa reformy systemu bezpieczeństwa żywności i powołania jednej inspekcji kontrolującej żywność była priorytetowa, czuję się w obowiązku poinformować Pana Ministra o pracach, jakie zostały wykonane przeze mnie w tej sprawie, a także o destrukcyjnych działaniach ministra Jana Krzysztofa Ardanowskiego w tym zakresie, w czasie kiedy był on szefem resortu rolnictwa – napisał do Grzegorza Pudy Krzysztof Jurgiel.

Następnie Krzysztof Jurgiel streścił swoje działania jako ministra rolnictwa, których celem miała być konsolidacja inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności i powołanie jednej Państwowej In...
Pozostało 62% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 09:05