StoryEditor

Płatność dobrostanowa zostanie rozszerzona na inne gatunki zwierząt, ale…

Wszystko wskazuje na to, że płatność dobrostanowa obejmie również kury nioski, brojlery, indyki utrzymywane z przeznaczeniem na produkcję mięsa, opasy i konie. Z planów rządu wynika jednak, że hodowcy tych zwierząt trochę poczekają za nim będą mogli skorzystać z pomocy.
29.04.2021., 12:04h
Ministerstwo Rolnictwa ustosunkowało się do pisma Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie rozszerzenia płatności dobrostanowej na pozostałe gatunki zwierząt.

Jak podaje resort, działanie Dobrostan zwierząt PROW 2014-2020 zostało po raz pierwszy uruchomione w roku 2020. Pierwotnie z działania mogli skorzystać hodowcy świń i krów, ale na wniosek m.in. samorządu rolniczego od 2021 roku rozszerzony został o owce zakres gatunków objętych wsparciem w ramach tego działania.

– Mając na uwadze, że rok 2022 będzie ostatnim rokiem realizacji działania Dobrostan zwierząt PROW 2014-2020 na chwilę obecną nie jest przewidziane rozszerzenie zakresu wsparcia w ramach działania – informuje MRiRW.

Niemniej jednak resort rolnictwa zwraca uwagę, że planuje się rozszerzenie zakresu wsparcia w ramach planowanej do wdrożenia w Planie Strategicznym interwencji dotyczącej dobrostanu zwierząt (która będzie kontynuacją obecnie wdrażanego działania Dobrostan zwierząt PROW 2014-2020) o kury nioski, kurczęta brojlery, indyki utrzymywane z przeznaczeniem na produkcję mięsa, opasy i konie.

Źródło: KRIR
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. marzec 2024 08:28