StoryEditor

Te zmiany czekają rolników już niebawem – minister Ardanowski zapowiedział je w Senacie

Minister rolnictwa zapowiada reformę systemu ubezpieczeń rolniczych. Nowe przepisy mają być obowiązkowe i objąć wszystkich rolników. Zdaniem Jana Krzysztofa Ardanowskiego takie działania są konieczne wobec zmieniającego się klimatu.
11.12.2019., 17:12h
Zdaniem ministra Ardanowskiego to, co najbardziej utrudnia teraz życie rolnikom to zmieniający się klimat oraz podpisywanie przez Komisję Europejską kolejnych umów liberalizujących handel żywnością z różnymi częściami świata. Niepokojąca jest również tendencja do spadających wydatków na Wspólną Politykę Rolną.

 - Pojawiło się także inne zagrożenie. Kwestionowanie roli rolnictwa, a szczególnie hodowli zwierząt przez organizacje ekologiczne. Rolnictwo, które zawsze było traktowane jako obrona przyrody, jako działalność bardzo potrzebna społeczeństwu, bo dające żywność. W tej chwili jest kwestionowane i traktowane jako działalność człowieka szkodząca matce ziemi, działalność zbrodnicza, z którą trzeba się rozprawić - powiedział minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski podczas posiedzenia senackiej komisji rolnictwa.

Minister przypomniał, że rząd stara się rekompensować rolnikom straty związane ze zmianami klimatu. Stąd rekordowa wypłata 2 mld zł. dla poszkodowanych przez suszę oraz zmiany w przepisach, które rozszerzyły krąg osób, które mogą korzystać z takiej pomocy. Zwrócił uwagę, że Polska jest jedynym krajem, który pomaga...
Pozostało 66% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. czerwiec 2024 17:24