StoryEditor

Tylko do 20 grudnia wnioski dla hodowców trzody!

Do 20 grudnia hodowcy trzody chlewnej w systemie otwartym mogą składać wnioski o pomoc do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Rząd nie przewiduje jej rozszerzenia na właścicieli mniej niż 21 świń. Na pomoc przeznaczono 175 mln zł.
17.12.2020., 11:12h
O pomocy dla hodowców trzody chlewnej mówił w Sejmie wiceminister Ryszard Bartosik odpowiadający na pytania posłów Prawa i Sprawiedliwości. Warunkiem niezbędnym do otrzymania pomocy jest posiadanie w okresie od dnia 1 marca do dnia 15 lipca 2020 r. dziennie średnio co najmniej 21 świń zarejestrowanych w ARiMR. 
Środki będą wypłacane gospodarstwom rolnym w formie ryczałtu. Pomoc jest podzielona na trzy grupy w zależności od liczby utrzymywanych świń. 

  • 4,5 tys. zł przysługuje przy utrzymywaniu dziennie średnio przynajmniej 21 świń i nie więcej niż 50, 
  • 14 900 zł przy utrzymywaniu dziennie średnio powyżej 50 świń i nie więcej niż 200, 
  • 23 800 zł przy utrzymywaniu dziennie średnio powyżej 200 świń.


Wysokość pomocy ustalono na poziomie analogicznym jak pomoc udzielana obecnie producentom świń w obiegu zamkniętym na podstawie rozporządzenia PROW. Producenci świń mogą składać wnioski o pomoc do biur powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do dnia 20 grudnia. A łączna kwota pomocy nie może przekroczyć w złotych równowartości 7 tys. euro. 

– Założono, że proponowana pomoc może być kumulowana, łączona z po...
Pozostało 53% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 14:54