StoryEditor

Wnioski o dopłaty – ostatni dzwonek!

Dziś mija ostatni dzień przyjmowania wniosków o przyznanie płatności obszarowych na 2015 rok. Kto dziś nie zdąży i złoży wniosek jutro lub później, nie otrzyma już dopłat w pełnej wysokości.
15.06.2015., 09:06h

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wniosek można dostarczyć do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa jeszcze do 10 lipca, ale za każdy dzień opóźnienia Agencja potrąci rolnikowi 1% należnych mu dopłat. Nie warto więc ryzykować utraty pieniędzy i jeszcze dziś udać się do właściwego biura powiatowego ARiMR. Dzisiaj, podobnie jak w miniony czwartek i piątek, będą one czynne od 7:30 do 22:00, ale z pewnością trzeba liczyć się z tym, że trzeba będzie postać w kolejce do złożenia wniosku. Tak jest co roku, gdyż wielu rolników odkłada wizytę w ARiMR z wnioskiem na ostatnią chwilę.

Wniosek można jeszcze wysłać dziś pocztą, bowiem o terminie jego przyjęcia decyduje data stempla pocztowego z dnia nadania przesyłki. Natomiast rolnicy, którzy uzyskali wcześniej w ARiMR login i hasło, mogą również złożyć wniosek o dopłaty przez internet, korzystając z aplikacji "e-wniosek".

Jednocześnie w biurach powiatowych Agencji rozpoczęto już weryfikację wcześniej złożonych wniosków. Część z nich trafi do kontroli, w związku z czym objęci nią rolnicy otrzymają swoje płatności później niż w grudniu 2015 roku. W budżecie krajowym na ten rok zarezerwowana jest kwota 3,5 mld euro na wypłaty rolnikom płatności obszarowych.  bcz

Źródło: ARiMR

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
08. grudzień 2023 17:23