Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

ZM Henryk Kania – 40 mln zł na lewych fakturach

Obrazek

Zakłady Mięsne Henryk Kania będą miały poważne problemy. Czterech pracowników zostało oskarżonych o wystawianie lewych faktur i wyłudzenie 40 mln zł z budżetu państwa. 

Dorota Kolasińska30 września 2019, 12:04
Jak informuje Puls Biznesu i Wiadomości Handlowe cztery osoby z firmy Zakłady Mięsne Henryk Kania otrzymały zarzuty o wyłudzenie 40 mln zł przez wystawianie lewych faktur (5,5 tys. pustych faktur, za które należał się zwrot podatku VAT) i uszczuplenie budżetu Skarbu Państwa. 

Prokuratura prowadzi śledztwo w czterech kierunkach – podejrzenie popełnienia oszustw na szkodę Alior Banku, oszustw na szkodę obligatariuszy i oszustw na szkodę dostawców spółki oraz podejrzenia wyłudzeń podatku VAT. Prokuratura postawiła zarzuty czterem osobom: trzem z zarządu ZMHK i jednej z zarządu spółki z nimi współpracującej. 

Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl zdaniem prokuratury przez około 2,5 roku ZMHK i Rubin Energy wystawiły sobie nawzajem ponad 5,5 tys. pustych faktur o łącznej wartości ponad 740 mln zł. Wykazywały na nich transakcje sprzedaży i dostawy mięsa oraz wyrobów mięsnych, których nigdy nie było, a za które wyłudzały zwrot podatku VAT.

Ostatnio pisaliśmy o tym, że ZM Henryk Kania chce przejąć CEDROB S.A., który czeka na decyzję UOKiK gdzie złożono wniosek. 

oprac. dkol na podst. Puls Biznesu/wiadomoscihandlowe.pl


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)