StoryEditor

Ceny bydła: brakuje krów, stawki lekko w górę

W rynku lokalnie brakuje krów i byków. Sytuacja w cennikach nieco się poprawia, ale nadal nie można mówić o trendzie. Rolnicy ruszyli w pola i na razie nie w głowie im sprzedaż. Ile płaci ubojnia za bydło w Twoim województwie?
09.04.2024., 10:42h

Ceny bydła w UE i na świecie

Z danych Meat Market Observatory wynika, że w dniach 25-31 marca br. stawki praktycznie się nie zmieniły, bo za bydło w kl. R europejscy rolnicy otrzymywali 5,02 euro/kg, w Polsce stawki ukształtowały się na poziomie 4,92 euro/kg. Ceny krów systematycznie rosną od stycznia br., może to być spowodowane spadkiem pogłowia krów w UE. Obecnie średnia cena to 4,08 euro/kg. Jałówki trzymają się stabilnie na poziomie 5,1 euro/kg. 

Według giełdy niemieckiej VEZG wzrosły ceny krów, obecnie rolnicy otrzymują za nie od 3,87 do 4,07 euro za kg, za byki w klasie R ubojnie płacą 4,7 euro/kg, a za jałówki 4,35 euro/kg. 

- Na początku bieżącego tygodnia podaż młodych byków nadal maleje. Ceny pozostają na dotychczasowym poziomie. Krowy rzeźne, których w dalszym ciągu brakuje, są bardziej cenione - podają eksperci VEZG. 

Pozostało 64% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. maj 2024 20:00