StoryEditor

Za dużo kurcząt. Ceny spadają

Jeszcze przed trzema tygodniami ceny skupu żywca drobiowego wykazywały tendencję zwyżkową, jednak od ubiegłego tygodnia stawki wyraźnie spadają, obecnie nawet o 25 gr/szt.
26.03.2015., 11:03h

Ponad dwa tygodnie temu ceny skupu brojlerów były podnoszone aż o 30 gr/kg przez tydzień, jednak przynajmniej od tygodnia cenniki są regularnie korygowane w dół. Ubojnie mówią, że na rynku pojawiło się bardzo dużo kurcząt. Mamy więc do czynienia z zainicjowanym przepełnieniem. Ponadto wiele przedstawicieli działów surowcowych wskazuje na fakt, że przed rokiem była niemal identyczna sytuacja – na krótko przed Wielkanocą drób przestał schodzić z półek. Wszyscy mają jednak nadzieję, że po świętach handel drobiem ruszy pełną parą z uwagi na rozpoczynający się sezon grillowy oraz zbliżającą się majówkę.

Póki co jednak ceny spadają i raczej nic nie wskazuje na to, że kierunek ten się odwróci. Wręcz przeciwnie, należy spodziewać się dalszych spadków cen do świąt.

Aktualne ceny skupu żywca oscylują wokół kwoty około 3,60 zł/kg. Najniższa cena, jaką oferują sprawdzone przez redakcję „top agrar Polska” zakłady skupujące to 3,40 zł/kg w województwie małopolskim, a najwyższa to 3,70 zł/kg oferowana w województwie pomorskim i śląskim.  e-abi

Sprawdź aktualne ceny skupu żywca drobiowego - sonda top grar Polska (kliknij tutaj).

Aleksandra Galus
Autor Artykułu:Aleksandra Galus

redaktor, specjalista ds. automatyzacji treści

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. grudzień 2023 19:28