StoryEditor

Dom otwarty na starość

Opieka nad starszymi członkami rodziny bywa trudna, a czasem wymaga fachowej wiedzy, o czym wiedzą młodzi rolnicy z Wielkopolski, którzy otworzyli dom specjalnych potrzeb.
24.10.2016., 11:10h

Prywatny Dom Pomocy Społecznej "Nasz Dom" w Jabłkowie powstał przy gospodarstwie Karoliny i Mateusza Kozłowskich we wsi Jabłkowo (woj. wielkopolskie).

- Moi rodzice od lat prowadzili tutaj gospodarstwo agroturystyczne. Jak wiadomo, jest to zwykle działalność sezonowa. Trudno się z tego utrzymać, kiedy ma się tylko 14 ha własnych i 14 dzierżaw. W ten sposób znajoma podsunęła nam pomysł, byśmy otworzyli dom dla osób starszych – opowiada Mateusz Kozłowski.

Pierwsi pensjonariusze zamieszkali tutaj ponad rok temu. Z 24 miejsc przeznaczonych dla mieszkańców, zajętych jest teraz 11. Wynika to też trochę ze strachu przed "oddaniem" bliskich do takiego domu. Jak się jednak okazuje, profesjonalna opieka, towarzystwo innych osób starszych oraz spokojny czas, jaki starszym jest bardzo potrzebny są tutaj na porządku dziennym.

Reportaż z godpodarstwa młodych rolnikow oraz wiele informacji dla tych, którzy sami chcieliby zająć sie opieką nad starszymi znajduje się w listopadowym numerze "top agrar Polska" w dziale Dom i rodzina.

ec

Ewelina Cisłak
Autor Artykułu:Ewelina Cisłak

redaktor „top agrar Polska”, specjalistka w zakresie tematyki domu i rodziny.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. kwiecień 2024 06:56