StoryEditor

Precyzyjny siew buraka cukrowego

Nic tak nie obrazuje możliwości sprzętu jak pokazy polowe. Taka ideą przyświecała firmie Agromarket Jaryszki, która przy współpracy z marką Deutz-Fahr, Kverneland, Adob i Topcon zorganizowała na terenie Wielkopolski szereg pokazów siewu buraka cukrowego.
18.04.2018., 16:04h
Siewnik Kverneland Optima e-drive II wyposażony był w system dozowania płynnego nawozu. Zbiornik iXtra Life, w którym zgromadzone zostały płynne składniki odżywcze mocowany jest na przednim TUZ. Nawóz firmy Adob ma wspomagać wigor roślin na wczesnym etapie rozwoju.
Siewnik pracował z wykorzystaniem sygnału GPS. System GeoSeed sprawia, że podczas pracy na klinach nie występują nakładki. To zasługa indywidualnego elektrycznego napędu sekcji wysiewających siewnik o nazwie e-drive.

Siewnik współpracował z ciągnikiem Deutz-Fahr 7250 TTV. W czasie pracy średnia prędkość zestawu wynosiła 12 km/h. Rozkład nasion w rzędzie ustalono na 19,5 cm. Praca odbywała się z wykorzystaniem autoprowadzenia ciągnika firmy Topcon.

W sumie prezentacja odbyła się w 18 punktach na terenie Wielkopolski. Łącznie obsiano blisko 250 ha. Teraz plantacje są pod nadzorem w celu sprawdzenie efektów i plonowania korzeni. 
pt
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. listopad 2023 16:00