StoryEditor

Samson Agro stawia na intensywny rozwój na polskim rynku

Samson Agro stawia na rozwój i współpracę z dużymi gospodarstwami oraz firmami usługowymi. Jakie modele koncern zaproponuje na rynek polski?
02.06.2022., 12:06h

Od czasu przejęcia marki Pichon w 2019 roku firma Samson Agro stale zwiększa swoją obecność na polskim rynku.

– Aktualnie jest 12 dealerów, którzy niebawem zaczną intensywną pracę związaną ze sprzedażą i promowaniem produktów o zielonym kolorze. Do końca czerwca planujemy mieć pokrycie terenu wynoszące 85% i dotrzeć do wszystkich zainteresowanych zakupem naszych produktów – Albert Ciszek, dyrektor sprzedaży Samson Agro.


– Duńskie maszyny są naszpikowane najnowszymi rozwiązaniami. Mówimy głównie o wozach asenizacyjnych serii PGII, o pojemnościach od 18 do 35 m3, TG 18 i 20 m3 oraz rozrzutnikach obornika serii SP, Flex oraz najnowszej i największej wersji US o pojemności do 40 m3 – wymienia Ciszek, który odpowiada za budowę sieci dealerów marki Samson. Ci w myśl strategii firmy będą oferować obie marki Pichon i Samson. 

Sukces na Zachodzie

– Stawiamy na duży rozwój i na współpracę z najlepszymi polskimi gospodarstwami oraz firmami usługowymi. Wiemy, że polscy rolnicy są gotowi na technologię Samson, która nie ma sobie równych i zdecydowanie podnosi jakość wykonywanej pracy. Wielki sukces marki w Niemczech, Danii i Francji każe przypuszczać, że w kolejnych latach także Polska będzie krajem, który dołączy do tego grona. Wiemy jak ważne jest odpowiednie wykorzystanie dostępnych nawozów naturalnych oraz postępujące zmiany w prawie i podejściu instytucji narodowych i europejskich sposobu rozlewnia.

Trzy marki na polski rynek

Koncern Samson Agro obejmuje trzy marki: Samson, Pichon i Samson Agrolize. Dwie pierwsze z wymienionych produkują wozy asenizacyjne, rozrzutniki obornika oraz osprzęt, w tym są aplikatory i mieszadła. Z kolei marka Samson Agrolize zajmuje się dystrybucją maszyn używanych Samson. Warto dodać, że we wrześniu 2021 Samson przejął firmę Goma, która miała podobny profil działalności.

O ile marka Pichon jest znany polskim rolnikom ze swojej wieloletniej obecności o tyle Samson jest do tej pory marką niszową, ze względu na to, że kierowaną głównie dla gospodarstw wysoko wyspecjalizowanych, rozwiniętych i nastawionych na rozwiązania z górnej półki. Firma wyjaśnia, że produkty Samson naszpikowane są najnowszymi rozwiązaniami, które nie mają sobie równych jeśli chodzi o wydajność, trwałość i cenę na rynku wtórnym. To głównie wóz asenizacyjne serii PGII o pojemnościach od 18 do 35 m sześć., TG 18 i 20 m sześć. oraz rozrzutnikach obornika serii SP, Flex, a także najnowszej i największej wersji US o pojemności do 40 m sześć.

Dla dużych i średnich gospodarstw

Najpopularniejsze modele TG – seria łącząca zalety PGII oraz nowe rozwiązania wpływające na korzystniejszą cenę. Na ten model będziemy stawiać jeśli chodzi o Polskę. Jest on skierowany do średnich i dużych gospodarstw. Natomiast seria PGII to wysoce wyspecjalizowane wozy kierowane do największych firm, biogazowni i usługodawców. Wszystkie maszyn Samson są produkowane w Danii. Zakład w Wołczynie produkuje tylko maszyny Pichon. W Pichon prym wiodą wozy asenizacyjne 8-12 m sześć. oraz 16-20 m sześć. Jeśli chodzi o rozrzutniki to model MK35 (kiedyś M1350) jest numerem jeden w Polsce, potem MK45 (wcześniej M1655) i MK10 (wcześniej M945).
- Stale widzimy wzrost zainteresowania dużymi maszynami - mówi Ciszek.

 

opr. jj

fot. firmowe

Jan Józefowicz
Autor Artykułu:Jan Józefowicz Ekspert z zakresu maszyn rolniczych, wieloletni redaktor czasopism dla rolników, w tym top agrar Polska i Profi Profesjonalna Technika Rolnicza
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 05:48