StoryEditor

Co się dzieje z wnioskami na Modernizację gospodarstw rolnych? Mamy najnowsze dane z ARiMR!

W ostatnich tygodniach zauważalne jest ożywienie w oddziałach regionalnych ARiMR w zakresie rozpatrywania wniosków o przyznanie wsparcia inwestycji typu „Modernizacja gospodarstw rolnych” w obszarach a, b, c i d. Co dzieje się z tymi wnioskami i kiedy rolnicy mogą spodziewać się ich rozpatrzenia?
Kilka tygodni temu pisaliśmy o tzw. „taśmach Ardanowskiego”, czyli nagraniu ze spotkania ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego z kierownictwem ARiMR i dyrektorami oddziałów regionalnych. Na tym nagraniu szef resortu rolnictwa w żołnierskich słowach strofował decydentów w Agencji za opóźnienia w rozpatrywaniu wniosków złożonych przez rolników. Po tym spotkaniu w niektórych województwach nastąpiło spore przyśpieszenie w pracach administracyjnych. Postanowiliśmy sprawdzić jak wygląda na dziś status wszystkich wniosków złożonych w ARiMR w ostatnich dwóch latach na poddziałanie 4.1.3. Modernizacja gospodarstw rolnych w obszarach a, b, c i d. Poniżej prezentujemy tabelaryczne zestawienie, które otrzymaliśmy od ARiMR.


 

 

oprac. bcz, gi
Fot. Twardowski
Pozostało 10% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Grzegorz Ignaczewski
Autor Artykułu:Grzegorz Ignaczewski

redaktor „top agrar Polska”, ekonomista, specjalista w zakresie dopłat bezpośrednich, PROW i ekonomiki gospodarstw.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 07:54