Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Rodzina>Przepisy>

Przepis na konfiturę z czerwonej cebuli

Obrazek

Konfitura z czerwonej cebuli to doskonały dodatek do mięs, nadający im niepowtarzalnego smaku. Sprawdź przepis na tą nietypową zaprawę!

Paulina Janusz-Twardowska6 kwietnia 2019, 14:39
Konfitury to nie tylko słodkie dżemy i marmolady. To również winne zaprawy, podkręcające smak przekąsek i dań obiadowych.

Jednym z takich dodatków, które warto przechowywać w domowej spiżarni jest konfitura z czerwonej cebuli. Dlaczego z czerwonej, a nie z białej?

Po pierwsze dlatego, że ma delikatniejszy smak w porównaniu z najpopularniejszą cebulą białą. A po drugie, jest łatwiejsza w obróbce, bo podczas krojenia nie wydobywa się z niej tyle substancji drażniących oczy. Tym samym nie płaczemy podczas jej krojenia.

O właściwościach prozdrowotnych cebuli, chyba nie muszę nikomu przypominać. Warzywo to uzupełnia niedobory witaminy C, działa przeciwbakteryjnie oraz przeciwzapalnie. Udowodniono również, że regularnie jadana czerwona cebula może zapobiegać rozwojowi komórek rakowych w m.in. układzie trawiennym. Nie ma więc wątpliwości, że warto ją jeść często, a w formie konfitury również bardzo smacznie.

Czego potrzebujesz?
  • 500 g czerwonej cebuli,
  • 150 ml czerwonego półsłodkiego wina,
  • 2 łyżki octu balsamicznego,
  • 2 łyżki cukru,
  • łyżka miodu,
  • łyżka oleju lub oliwy,
  • łyżka świeżego lub suszonego tymianku,
  • pieprz,
  • sól.
Jak to zrobić?

Konfitura z czerwonej cebuli
 
Cebulę obierz, drobno poszatkuj i zeszklij na rozgrzanym oleju. Zeszkloną cebulę podlej winem oraz octem balsamicznym. Dodaj cukier oraz miód.


Konfitura z czerwonej cebuli
Na wolnym ogniu redukuj płyn z konfitury. Pod koniec duszenia dodaj zioła, pieprz i sól.


ZOBACZ TAKŻE PRZEPIS NA PYSZNY WIELKANOCNY ŻUREK!


Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)