StoryEditor

Remont Ursusa 1204 de luxe: Czy Ursus przejdzie przegląd? Docieranie! Ostatnia szansa na zgłoszenia!

Nadszedł czas by nasz ciągnik poddać wnikliwej ocenie na stacji diagnostycznej. Po udanej kontroli rozpoczynamy docieranie!
28.05.2021., 17:05h
Prace nad ciągnikiem trwają niemal nieustannie. Cały czas dopieszczamy jednak detale, tak by nasz ciągnik był dopracowany w najdrobniejszych szczegółach i unikatowy. Po położeniu nowej instalacji elektrycznej, wyregulowaniu hamulców przyszedł czas by udać się na stację diagnostyczną.

Przed wyjazdem wyposażyłem oczywiście ciągnik w niezbędne detale, takie jak gaśnica, trójkąt i apteczka, po czym mogłem ruszać w pierwszą dłuższą podróż naszym Ursusem.

Ciągnik przegląd techniczny przeszedł bez problemów, dlatego mogliśmy w pełni rozpocząć proces docierania. 

Przypominam, że prócz silnika wyremontowaliśmy także przekładnię, tylny i przedni most, podnośnik hydrauliczny i wiele innych podzespołów, a to wymaga starannego procesu docierania. Dlatego ciągnik najpierw wykorzystujemy jedynie podczas jazdy bez obciążenia, nie przekraczając 1500 obr./min silnika. Przynajmniej w pierwszych godzinach pracy jednostki napędowej. Podczas pierwszych 50 godzin pracy ciągnika sprawdzimy także funkcjonowanie wszystkich podzespołów, tak by Ursus po przekazaniu zwycięzcy był gotowy do najcięższych wyzwań.

Proces docierania rozpoczął Redaktor Naczelny Karol Bujoczek. Walory ciągnika po remoncie sprawdził także mój redakcyjny kolega Dawid Konieczka, specjalista techniki rolniczej i praktyk. 

Jazda ciągnikiem to prawdziwa frajda i niezapomniane doznania, zwłaszcza jeśli ktoś, tak jak ja jest fanem ciężkiej serii Ursusa. W dźwięku silnika naszej szóstki można się zakochać.

Udane jazdy testowe uczciliśmy lampką szampana, oczywiście jedną-przecież trzeba było jakoś wrócić Ursusem do domu :). 

Przypominam, że konkurs trwa do końca maja, więc macie jeszcze czas by wysłać zgłoszenie do naszego konkursu, a kto wie, przy odrobinie szczęścia ten przepiękny ciągnik może być Twój.Szczegóły oczywiście na stronie internetowej https://konkurs.topagrar.pl.
Pawel Twardowski
Autor Artykułu:Pawel Twardowski
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. kwiecień 2024 04:45