StoryEditor

Trwają targi Agrosalon w Moskwie. Väderstad ze złotym medalem

System liczenia nasion SeedEye firmy Väderstad został nagrodzony złotym medalem w kategorii Innowacyjne Maszyny Rolnicze na największej wystawie rolniczej w Rosji – Agrosalon 2020, która rozpoczęła się 6. i potrwa do 9. października.
07.10.2020., 19:10h
Mimo trwającej pandemii w stolicy Rosji odbywają się największe krajowe targi rolnicze Agrosalon. Stałym elementem targów są nagrody dla najbardziej innowacyjnych maszyn. Międzynarodowe jury eksperckie przyznaje złote i srebrne medale najbardziej wydajnym i zaawansowanym modelom maszyn rolniczych. Łącznie zgłoszono 47 projektów, które następnie głosowało według ścisłych kryteriów dotyczących innowacyjności, korzyści ekonomicznych, zwiększenia wydajności, bezpieczeństwa i poprawy stanu środowiska.

Laureatem złotego medalu jest firma Väderstad  z systemem SeedEye. To system liczenia i monitorowania przepływu nasion. Czujniki optyczne zainstalowane na przewodach nasiennym zliczają każde nasiono, dzięki czemu dawkę siewu można dokładnie ustalać na metr kwadratowy. System monitorujący SeedEye wykrywa, czy przewody nasienne zostały z jakiegokolwiek powodu zapchane i natychmiast o tym fakcie ostrzega, aby rolnik mógł szybko usunąć przyczynę problemu. System ostrzega również o tym, że w zbiorniku skończyły się nasiona.

vaderstad_seedeye_agrosalon

- System SeedEye to kolejna dziedzina, w której Väderstad rozwija rolnictwo za pomocą innowacji. Bardzo dobrze sprawdza się w rolnictwie precyzyjnym, dzięki możliwości ustawienia liczby nasion na jednostkę powierzchni. To naprawdę zwiększa dokładność siewników, a im bardziej dokładny jesteś jako rolnik - tym większa szansa na optymalizację wyniku, mówi Björn Jeansson, kierownik ds. siewników w Väderstad.

vaderstad_seedeye_agrosalon

– Siewniki Väderstad zasłużenie zyskały popularność wśród rosyjskich rolników, dla nas jako firmy ważne jest ciągłe doskonalenie dokładności i wydajności, a nasz system SeedEye jest dużym krokiem w tym kierunku – mówi Evgeny Zhilkin, przedstawiciel szwedzkiej marki w Rosji. Od roku modelowego 2021 w system liczący nasiona SeedEye i kontrolę przepływu mogą być wyposażone następujące maszyny: Spirit 600-900S, Rapid A 600-800C/J i Rapid A400-800S.
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 00:10