Traktor Zoomlion – ta cena Cię zaskoczy

Traktor Zoomlion – ta cena Cię zaskoczy

Kto powiedział, że nowy ciągnik musi być drogi? Przykładem traktora za rozsądne pieniądze jest Zoomlion, model RK 504.

Już od 56 tys. zł netto można nabyć nowy ciągnik marki Zoomlion, model RK 504. Traktor wyposażony jest w 4-cylindrowy wolnossący silnik spełniający normy emisji spalin Stage III a. Maksymalna moc generowana przez jednostkę napędową wynosi 50 KM i jest osiągana przy 2400 obr./min. Moment obrotowy równy 186 Nm osiągany jest przy 1700 obr./min. 

Czy ten traktor może zastąpić sześćdziesiątkę?

Układ przeniesienia napędu stanowi mechaniczna przekładnia wyposażona w 4 biegi główne i 3-stopniowy reduktor. Zmiany kierunku jazdy dokonuje się za pomocą mechanicznego rewersu, dzięki czemu traktorzysta ma do dyspozycji po 12 przełożeń w obu kierunkach. Zoomlion RK 504 oferuje WOM o dwóch prędkościach – 540 i 100 obr./min. Podnośnik drugiej kategorii sterowany jest mechanicznie i dysponuje udźwigiem 1,5 tony, co na tak niewielki ciągnik jest dobrym wynikiem. Hydraulika ciągnika zasilana jest pompą zębatą o wydatku 28 l/min. Maksymalne ciśnienie panujące w układzie wynosi 170 bar. Olej kierowany jest do dwóch par hydrauliki zewnętrznej. 

 

W standardzie znajdziemy także układ pneumatyczny do sterowania hamulcami przyczep z rozłączanym kompresorem. Traktor wyposażony jest w ogrzewaną i przestronną kabinę. W opcji oferowana jest klimatyzacja. Zbiornik paliwa mieści 58 litrów, a masa sprzętu gotowego do pracy wynosi ok. 2,5 tony. Na ciągnik udzielana jest roczna gwarancja z limitem 1000 mth.

Zainteresował Cię ten artykuł? Chcesz mieć nieograniczony dostęp do najlepszych informacji rolniczych? Skorzystaj z oferty naszej prenumeraty.
Pokaż komentarze

Zobacz także

więcej artykułów z tej kategorii