StoryEditor

Zapraszamy na Spotkanie Selerowo-Kapuściane!

Już 10 września miesięcznik "Warzywa i Owoce Miękkie" zaprasza na Spotkanie Selerowo-Kapuściane, które odbędzie się w Hodowli Roślin Kalinowa.
02.09.2020., 13:09h
Dlaczego warto przyjechać? Bo czeka na Państwa solidna dawka wiedzy! Będziecie mogli porozmawiać z ekspertami na temat nawadniania kroplowego i fertygacji warzyw, stosowania bionawozów i zwalczania szkodników glebowych.

Poza tym zwiedzicie Państwo pola pokazowe z odmianami selera i kapusty.
 

Wykłady: nawadnianie i żyzność gleby


W części wykładowej dr Małgorzata Tartanus z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach omówi różne rozwiązania szeroko rozumianego problemu zmęczenia gleb. Przedstawi temat stosowania bionawozów (Poferment, Vinassa, Pellet z koniczyny, Keratyna). Przybliży nowe metody zwalczania szkodników glebowych (pędraków, drutowców, rolnic, opuchlaków) oraz nicieni. 

Z kolei dr Tomasz Spiżewski z UP w Poznaniu podzieli się praktycznymi uwagami w zakresie nawadniania kroplowego warzyw. Omówi budowę systemu nawadniania i koszty jego założenia, doradzi w sprawie zakupu tensjometrów do pomiaru wilgotności gleby.

Udział w spotkaniu jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Dlatego już dziś zapisz się na: http://www.kalinowa.warzywaiowoce.pl/
 


Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
30. listopad 2023 22:07