StoryEditor

3 promile i skrzynka z piwem za siedzeniem. Tak traktorzysta uciekał przed policją

Prawie trzy promile alkoholu w organizmie miał 29-letni kierowca ciągnika, którego zatrzymali policjanci z posterunku Policji w Trzeszczanach (woj. lubelskie). Mężczyzna, gdy zobaczył funkcjonariuszy, zaczął uciekać. Ale jednemu z policjantów udało się wskoczyć na ciągnik i zatrzymać pijanego traktorzystę.
25.07.2020., 10:07h

W miejscowości Białowody policjanci zauważyli ciągnik rolniczy wyjeżdżający z bocznej drogi, który nie posiadał tablicy rejestracyjnej. W związku z tym postanowili zatrzymać pojazd i skontrolować. Na widok radiowozu kierujący zatrzymał się, a następnie zaczął cofać. W celu uniknięcia kolizji z ciągnikiem funkcjonariusze byli zmuszeni do szybkiego cofania radiowozem. Następnie kierujący zaczął uciekać, nie stosując się do sygnałów.

 

Wtedy z radiowozu wyskoczył jeden z funkcjonariuszy i wskoczył na odjeżdżający ciągnik, aby zmusić kierującego do zatrzymania. Policjant wyłączył bieg, co spowodowało zatrzymanie pojazdu. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że 29-latek ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do 2022 roku. Okazało się także, że ciągnik nie posiada przeglądu technicznego oraz polisy OC.

 

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ksz, oprac. na podst. KWP w Lublinie

Kamila Szałaj
Autor Artykułu:Kamila Szałaj Redaktorka portalu tygodnik-rolniczy.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 22:48