StoryEditor

Mazowieckie: Ursus C-330 wjechał pod szynobus

Dwa dni temu informowaliśmy o tragicznym wypadku, w którym 43-letnia kobieta zmarła w wyniku obrażeń doznanych podczas zderzenia Citroena z ciągnikiem Fendt. Tego samego dnia w tej samej gminie doszło do kolejnego wypadku. Tym razem ciągnik rolniczy Ursus C-330 z ładowaczem czołowym wjechał na przejeździe kolejowym pod szynobus.
24.09.2020., 08:09h
Do wypadku doszło 22 września po godz. 16:00. Przybyli na miejsce zdarzenia strażacy zastali na przejeździe kolejowym przewrócony na lewy bok ciągnik rolniczy marki Ursus C-330 z ładowaczem czołowym. Ciągnik miał urwane praw przednie koło i tłumik.

Szynobus zatrzymał się na torach w odległości ok. 200 m od miejsca zderzenia – tyle zapewne zajęło maszyniście zatrzymanie pojazdu. Najprawdopodobniej kierowca Ursusa nie zachował należytej ostrożności i wjechał na przejazd kolejowy prosto pod nadjeżdżający szynobus.

Kierowca traktora został zabrany karetką do szpitala na badania. Maszynista ani pasażerowie szynobusu nie ucierpieli.
W akcji na miejscu wypadku działali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Sierpcu oraz druhowie ochotnicy z OSP Zawidz i Osiek. Oprócz karetki pogotowia ratunkowego czynności na miejscu wykonywali także policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Sierpcu.

oprac. bcz

Fot. OSP Zawidz

Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 07:31