StoryEditor

Policja w szoku! Jechał kombajnem po autostradzie A1

Widok jadącego kombajnu po autostradzie może szokować i zaskoczył policjantów śląskiej autostradówki. Kierujący maszyną rolniczą był nieświadomy zakazu dla tego typu pojazdów. Teraz sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Swoją drogą… ciekawe ile miał na liczniku?!
03.09.2020., 15:09h
Ten widok na długo pozostanie w pamięci jednego z patroli Komisariatu Autostradowego Policji z Gliwic, który swoim nadzorem obejmuje śląskie odcinki autostrad A1 i A4. Kiedy zostali powiadomieni o poruszającym się po autostradzie A1 kombajnie zbożowym natychmiast postanowili potwierdzić ten fakt.

Kierowca maszyny rolniczej tłumaczył mundurowym, że nie wiedział, że tego typu pojazdem nie można poruszać się po autostradzie. Jak widać na nagraniu, pojazd swoją szerokością zajmował więcej niż jeden pas ruchu. Tylko dzięki czujności innych kierowców podczas wyprzedzania nie doszło do wypadku.

Niestety to zdarzenie nie zostanie puszczone kierowcy płazem. O sprawie rozstrzygnie sąd, do którego zostanie skierowany wniosek o ukaranie kombajnisty. Mundurowi oczywiście udzielili pomocy i przeprowadzili bezpieczny pilotaż pojazdu do najbliższego zjazdu z autostrady.

- Autostrady i drogi ekspresowe przeznaczone są tylko i wyłącznie do ruchu pojazdów samochodowych, a więc pojazdów silnikowych o konstrukcji umożliwiającej jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h, z wyłączeniem ciągników rolniczych i motorowerów - apelują policjanci.Źródło, fot. i film: www.slaska.policja.gov.pl
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 09:02