Reklama zniknie za 11 sekund

Topagrar.plZaloguj
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Sprytnie schowane, ale nie dla policyjnego drona

Obrazek

Młodzi mężczyźni zostali zatrzymani przez legionowską Policję. Mundurowi znaleźli plantacje konopi, bynajmniej nie tej włóknistej, dwie z nich plantatorzy sprytnie ukryli. Przydatny okazał się dron…

Dorota Kolasińska25 września 2021, 13:03

Nowe technologie nie tylko sprawdzają się w rolnictwie, ale również w Policji. Drony można wykorzystywać w różnych celach, a rolnicy coraz częściej wykorzystują je do monitoringu pola uprawnego, widać niedobory składników odżywczych, a także szkody wyrządzone przez zwierzynę łowną. Można też natrafić na egzotyczne uprawy jak chociażby konopie indyjskie.

Na trop nielegalnej uprawy wpadli kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie, którzy od dłuższego czasu prowadzili śledztwo w tej sprawie. Policjanci wykryli trzy plantacje - dwie z nich w polu, trzecią w piwnicy należącej do jednego z mężczyzn. Zabezpieczyli tam lampy z odbłyśnikami, służące do naświetlania roślin, instalację elektryczną i nawadniającą, odżywki dla roślin, a także worki z ziemią i doniczki. Cała plantacja wyposażona była w profesjonalne oświetlenie.

Policjanci łącznie zabezpieczyli 446 krzewów konopi innych niż włókniste oraz przejęli blisko 31 kilogramów marihuany, gotowej do wprowadzenia w obieg. W mieszkaniu zabezpieczono pieniądze w kwocie 44 800 zł.

Dwie plantacje mężczyźni ukryli na polu, ujęcie z drona pokazało bujne krzaki marihuany ukryte w gęstej roślinności.- Po zebraniu materiału w tej sprawie policjanci doprowadzili mężczyzn do prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. 34-latek i 31-latek są podejrzani o uprawę krzewów konopi innych niż włókniste, z których można wytworzyć znaczną ilość środków odurzających,  oraz posiadanie środków odurzających, a także kradzieży energii elektrycznej – informuje Komenda Powiatowa Policji w Legionowie. Mężczyźni zostali tymczasowo zatrzymani.

oprac. dkol na podst. KPP w Legionowie

fot i film KPP w Legionowie

Film można zobaczyć TUTAJ
Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy