StoryEditor

Wystawiał fałszywe dokumenty dla ukraińskich pracowników

Mazowiecka Policja poinformowała, że zatrzymano rolnika, który wystawiał lewe zaświadczenia o zatrudnieniu cudzoziemców w gospodarstwie rolnym. Grozi mu 8 lat więzienia. 
17.01.2021., 16:01h
Przez kilka miesięcy policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z płońskiej komendy zbierali materiały dotyczące wystawiania fałszywych oświadczeń o zamiarze zatrudnienia cudzoziemców. Ze zgromadzonego materiału wynikało, że w 2013 r. takim procederem trudnił się 36-letni właściciel gospodarstwa rolnego z gminy Czerwińsk nad Wisłą, który wystawił prawie 250 takich oświadczeń dla ukraińskich pracowników, co potwierdzał w urzędach. 239 z 250 zaproszeń było fałszywych, za każde z nich 36-latek zarabiał od 10 do 30 zł za szt. 

Na podstawie tych dokumentów cudzoziemcy otrzymywali wizy i mogli poruszać się po terenie UE. 

Prokuratura Rejonowa w Płońsku przeciwko 36-latkowi skierowała do sądu akt oskarżenia zawierający 239 zarzutów korupcyjnych. Dotyczą one poświadczenia nieprawdy w dokumentacji umożliwiającej obcokrajowcom pobyt na terenie Polski wbrew obowiązującym przepisom, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyźnie grozi teraz do 8 lat więzienia.

Oprac. dkol na podst. mazowiecka.policja.gov.pl
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 23:20