StoryEditor

Przetargi na ziemię z KOWR przez Internet!

Będzie możliwość organizowania przetargów na gruntu z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa przez Internet. Wszystko w celu ograniczania rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa.
09.04.2020., 07:04h
Projekt rozporządzenia ministerstwo rolnictwa wysłało już do konsultacji społecznych. W związku z postępem technicznym oraz dobrze pojętym interesem rolników oraz kontrahentów Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa resort rolnictwa zaproponował w nim wprowadzenie nowych rozwiązań prawnych dzięki, którym będzie możliwe rozdysponowanie mienia Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa poprzez wykorzystanie środków komunikacji elektronicznej.

Jak KOWR radzi sobie w czasach pandemii koronawirusa?


Jednocześnie mając na względzie obecne ograniczenia wynikające z zagrożenia spowodowanego działaniem koronawirusa powodującego chorobę COVID-19 ich wprowadzenie stanowić może dodatkowo, prewencyjne rozwiązania mające na celu zachowanie ciągłości realizacji zadań związanych z rozdysponowaniem nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.

W rozporządzenia zaproponowano aby nowe przepisy zastosowano do przetargów ofert pisemnych (konkursów ofert) i publicznych przetargów ustnych (licytacji) na dzierżawę nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa ogłoszonych przed dniem wejścia w życie rozporządzenia. Takie rozwiązanie ma na...
Pozostało 67% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 22:44