Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a

Samochód czysty jak łza

Rzetelne mycie i dezynfekcja samochodu po rozładunku świń jest warunkiem wjazdu do Danii po kolejne zwierzęta. Przestrzeganie procedur dowozu gwarantuje, że świnie wejdą do krajowej chlewni z takim statusem zdrowotnym, z jakim wyjechały z ferm macierzystych.

Paulina Janusz-Twardowska9 października 2021, 07:18

W ostatnich latach głównym źródłem zwierząt dla krajowych chlewni stały się fermy duńskie, które utrzymują zdrowotność stad na najwyższym poziomie. Jednak zanim zdrowe świnie dotrą do polskich gospodarstw, muszą pokonać ponad tysiąc kilometrów, przejeżdżając przez regiony o różnym zagęszczeniu produkcji, spotykając się na postojach z innymi autami, które mogą przewozić tuczniki o niewiadomym statusie zdrowotnym.

Zatem, by utrzymać zdrowie świń podczas całego transportu, konieczne jest zachowanie najwyższych standardów higieny. Kluczową rolę gra przewóz zwierząt naczepami zamkniętymi, do których powietrze wpada przez system filtrów węglowych, a także przestrzeganie procedur podczas załadunku i rozładunku żywca oraz najważniejsze – mycie i dezynfekcja naczep

Jak powinno wyglądać prawidłowe mycie i dezynfekcja? Na co zwrócić uwagę podczas rozładunku świń? Obejrzyj film i sprawdź jak wygląda higiena najnowocześniejszych pojazdów.Picture of the author
Autor Artykułu:Paulina Janusz-Twardowska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)